Preformed Line Products, MICOS TELCOM s.r.o. ‘yu bünyesine katarak ürün yelpazesini genişletiyor.

Cleveland, OHIO ve Prostejov, ÇEKYA – Kritik altyapı ürün ve hizmetlerinde küresel bir lider olan Preformed Line Products (NASDAQ: PLPC), yüksek hızlı telekomünikasyon ağları için pasif bileşenlerin önde gelen üreticisi MICOS TELCOM sro’yu satın almak için bir anlaşma imzaladığını duyurdu.

Bu satın alma, COYOTE® marka fiber optik ek kutuları ve aksesuarları da dahil olmak üzere Preformed Line Products’ın (PLP) mevcut fiber optik bağlantı ürünleri portföyünü tamamlayacak. MICOS’un eve kadar fiber (FTTH), optik dağıtım ve veri merkezi ürünleri üzerindeki mevcut konsantrasyonu ile yeni oluşan ürün yelpazesi, 5G, ağ yoğunlaştırma ve metro fiber gibi gelişmekte olan endüstri teknolojilerini desteklemek için kapsamlı bir çözüm yelpazesi sunacaktır.

Preformed’in İcra Kurulu Başkanı ve Başkanı Rob Ruhlman, “MICOS TELCOM ürünleri ve teknolojisi, küresel iletişim ürün portföyümüzle tamamlayıcı bir uyum sağlıyor ve küresel iletişim ağları için sunduğumuz ürün kapsamını büyük ölçüde genişletiyor. Fiber ağ altyapısına olan talep hızlandıkça 5G gibi yeni nesil hizmetleri desteklemek, MICOS TELCOM ve PLP birlikteliği, küresel iletişim sektöründeki müşterilerimize gelişmiş bir dizi yenilikçi ürün ve teknoloji sağlayacaktır. MICOS TELCOM’un Prostějov, Çekya’daki operasyonlarında yer alan son derece yetenekli çalışanları, Küresel iletişim sektöründeki aktivitemizin EMEA bölgesinde ve tüm küresel operasyonlarımızda gelişimine destek sağlayacak. “

MICOS TELCOM Genel Müdürü Svatoslav Novák, “Yeni nesil yüksek hızlı ağlar için teknolojilerin dinamik gelişiminin sürdürülmesini sağlamak önemli bir stratejik ortak olmadan mümkün değil. Yeni ürünlerin geliştirilmesiyle birlikte yeni ortağımız MICOS TELCOM’un dünya çapında yaygınlaşmasına yardımcı olacaktır. Preformed Line Products ile uzun yıllardır işbirliği yapıyoruz. PLP’nin bir parçası olma kararımız sadece tamamlayıcı ürün portföyüne değil, aynı zamanda PLP yönetiminin profesyonelliğine ve kişisel yaklaşımına da dayanmaktadır “.

Preformed Line Products hakkında;

1947’de kurulan Preformed Line Products, havai ve yer altı ağlarını inşa etmek ve bakımı için kullanılan ürün ve hizmetlerin önde gelen tasarımcısı, üreticisi ve tedarikçisidir. Şirket, aasında elektrik enerjisi, telekomünikasyon, geniş bant ve yenilenebilir enerji dahil olmak üzere birçok kritik altyapı endüstrisinde faaliyet göstermektedir. Merkezi Cleveland, Ohio’da bulunan PLP’nin iki yerli üretim tesisi, on sekiz yabancı iştiraki ve 3.000’den fazla çalışandan oluşan küresel bir ağı vardır.

MICOS TELCOM hakkında;

MICOS TELCOM s.r.o. sadece Çek ve Slovak pazarlarında değil, ürünlerini ihraç ettiği elliden fazla dış pazarda da bir geleneğe sahip lider bir telekomünikasyon üreticisidir. Şirket, özellikle yüksek hızlı iletişim için fiber optik ağlarda kullanılan pasif bileşenlerin geliştirilmesi, üretimi ve satışı konusunda uzmanlaşmıştır. Ayrıca, elektromanyetik dirençli özel EMC kabinleri dahil olmak üzere ICT merkezleri için data kabinetleri üretir.

İletişim Bilgileri

Halil Rıfat Paşa Mah. Yüzer Havuz Sok. No:8 D:24

34384 Okmeydanı / İstanbul – Türkiye

Cebeci Teleteks San. ve Tic. Ltd. Şti.

|

Tüm hakları saklıdır. © 2019