930XC-30P OTDR Test Cihazı

Tempo Communications 930XC-30P OTDR, bir hataya (kopuk, ek, büküm vb.) kadar olan uzunluğu veya tek modlu (single mode) fiber optik kabloların uzunluğunu ölçebilen, kullanımı kolay, tam özellikli bir el tipi test cihazıdır. 930XC-30P ayrıca yansıtıcı ve yansıtıcı olmayan olayların yansıtma ve ekleme kaybını da ölçer.

Öğrenmesi kolay kullanıcı arayüzü, deneyimsiz teknisyenlerin bile bugünün ve yarının yüksek bant genişliğine sahip fiber ağlarını ölçebilmesi, nitelendirebilmesi ve sorunlarını giderebilmesi için öğrenme süresini kısaltır.

Profesyonel test raporları, PDF olarak kaydedilebilen endüstri standardı SOR dosyaları kullanılarak kolayca oluşturulur.

OTDR Kablo Kabul Raporu Oluşturma

Makrobend Analizi
1550 nm'de kayıpları hızla bulun ve ölçün
Kullanıcı tanımlı eşik değerler (thresholds)
.


› OTDR Trace Link Viewer
Otomatik Geçme / Kalma (Pass / Fail) olay analizi
Kullanıcı tanımlı eşik değerler (thresholds).
Teknisyenlerin kolay inceleyebilmesi için sezgisel kullanıcı arayüzü

Link Viewer
Otomatik Geçme / Kalma (Pass / Fail) olay analizi
Kullanıcı tanımlı eşik değerler (thresholds).
Teknisyenlerin kolay inceleyebilmesi için sezgisel kullanıcı arayüzü.

930XC-30P Özellikleri

› Single Mode fiber optik kabloda 1310, 1490 ve 1550nm de ölçüm.
› Tek tuşla test fonksiyonu ile tek bir tuşa basarak ölçümleri başlatın.
› Autotest özelliği optimum test sonuçları için test parametrelerini otomatik olarak ayarlar.
› Grafik ekran arayüzünün düşük veya parlak aydınlatma koşullarında bile okunması kolaydır.
› 38 dB'ye kadar dinamik aralık, daha uzun kabloları test edin ve daha küçük yansımaları görün.
› Optik güç ölçer, stabilize lazer kaynağı ve görsel hata bulucu 930XC serisinin tüm modellerinde standart olarak bulunur.
› Link Viewer, fiber testine Geçti/Kaldı ( Pass/Fail ) formatında açıklama ekler.
› Macrobend analizi, 1550 nm'de sorunlu fiber kayıplarını tespit eder.
› Kablo kabul raporları ile ölçüm grafiği ve fiber olayları içeren özelleştirilmiş raporlar oluşturun.
› Uzun ömürlü pil ile şarj etmeden 8 saate kadar sürekli kullanım.
› Sağlam yapı.
› Bellcore GR-196 standardı uyumlu
› Ücretsiz Trace Viewer yazılımı ile test raporlarınızı bilgisayarınıza aktararak inceleyebilir ve arşivleyebilirsiniz.

Cihaz Ayarları

› Otomatik mod, optimum mesafe aralığını ve darbe genişliğini seçer.
› Tüm ayarlar kullanımı kolay menü ile seçim yapılarak ayarlanabilir.
› 5ns kısa darbe genişliği ile yüksek çözünürlüklü ölçüm
› Parlak güneş ışığı koşulları için renkli ve yüksek yoğunluklu monokrom ekran ayarı
› Otomatik ek yeri ve fiber sonu ölçümü için fiber analiz ayarlarının tam kontrolü

OTDR Trace

› Test sonuçlarını görüntüleme ve ölçme.
› Mesafe ve kayıp bilgilerinin tek tuşla ölçümü.
Olay Görünümü Modu
› Her bir kayıp olayı için konum (metre) ve kayıp (dB) bilgilerini içeren olay bilgi penceresi.
Manuel Ölçüm Modu
› Mesafe, kayıp ve yansıma ölçümleri için A ve B imleci ile istenilen noktalar arasında manuel ölçüm yapabilme.
Ölçüm Ayarları
› Ölçüm için kullanılan ayarları görüntüleme.
Fiber Analiz Yazılımı
› Olayların otomatik ölçümü için kullanılan ayarları görüntüleme.

Yüksek Çözünürlüklü Olay İnceleme

› Olayların yüksek çözünürlüklü modda kolay incelenmesi ve ölçümü.
› Tek tuşa basarak yüksek çözünürlüklü moda geçiş.
› Tek tuşla tüm görünüm moduna geri dönüş.
› 0.1 m örnekleme çözünürlüğü

Paket İçeriği

› 930XC-30P OTDR cihazı
› Şarjlı batarya
› OTDR Trace Vewer yazılımı
› Veri transfer kablosu
› AC güç adaptörü
› Koruyucu kılıf
› Taşıma çantası

  • Teknik Özellikler
  • Ürün Kodu
  • Destek Dosyaları

930XC-30P Teknik Özellikler
Dalga Boyu (± 20 nm)1310 / 1490 / 1550 nm
Dinamik Aralık38 dB (1310 nm)
37 dB (1490 nm)
37 dB (1550 nm)
(20μs darbe genişliği kullanımında)
Olay Ölü Alanı1 m
(-45 dB olay ölçümünde 5ns darbe genişliği kullanımında)
Darbe Genişliği5ns , 10ns , 30ns , 100ns , 300ns , 1μs , 2.5μs , 10μs , 20μs
Seçilebilir Uzunluk 0.3 km , 1.3 km , 2.5 km , 5 km , 10 km , 20 km , 40 km , 80 km , 120 km , 160 km , 240 km
Ortalama Zaman15s , 30s , 1 dakika , 2 dakika , 3 dakika
Mesafe Ölçüm Doğruluğu± (1m + 5 x 10-5 mesafe + örnekleme alanı)
Konnektör TipiPC veya APC (değiştirilebilir FC, SC, ST)
Yansıma Algılama Doğruluğu± 4 dB
Zayıflama Algılama Doğruluğu± 0.05 dB/dB
Zayıflama Ölü Alanı4.5 m
Ölçüm Kayıt Kapasitesi1000 adet test eğrisi
Veri İletişimiRS-232 / USB port
Görsel Hata Bulucu (VFL) Gücü -3 dBm
Görsel Hata Bulucu (VFL) Dalga Boyu650 nm
Optik Güç Ölçer (OPM)InGaAs
OPM Dalga Boyları850 / 1300 / 1310 / 1490 / 1550 / 1625 nm
OPM Aralığı+6 / -70 dBm
(+6 / -60 dBm , 850 nm'de)
OPM Görüntüleme Çözünürlüğü0.01 dB
OPM Mod Tanımlama1 kHz , 2 kHz
Stabilize Lazer Kaynağı (SLS)≤ -7 dBm
OTDR modunda seçilen dalga boyu ile aynı
Güç KaynağıNiMH şarjlı batarya ve AC güç adaptörü
Batarya ÖmrüTek şarj ile 8 saat sürekli kullanım veya 20 saat standby süresi
Çalışma Sıcaklığı-10 / +50 °C
Nem%0 / %95 (yoğunlaşmayan)
Boyutlar196 x 100 x 64 mm
Ağırlık0.87 kg
UyumlulukBellCore GR196
CE
FCC
UL
WEE

Ürün KoduModelAçıklama
TMP-OTDR-009930XC-30P-UPC-FC1310/1490/1550nm Single Mode OTDR
(UPC FC konnektörlü)
TMP-OTDR-010930XC-30P-UPC-SC1310/1490/1550nm Single Mode OTDR
(UPC SC konnektörlü)
TMP-OTDR-011930XC-30P-UPC-ST1310/1490/1550nm Single Mode OTDR
(UPC ST konnektörlü)
TMP-OTDR-012930XC-30P-APC-FC1310/1490/1550nm Single Mode OTDR
(APC FC konnektörlü)
TMP-OTDR-013930XC-30P-APC-SC1310/1490/1550nm Single Mode OTDR
(APC SC konnektörlü)
Opsiyonel Aksesuarlar
Ürün KoduModel
TMP-OTDR-301Üniversal Güç Kaynağı
TMP-OTDR-201FC Konnektör (UPC ve APC için)
TMP-OTDR-202ST Konnektör (UPC için)
TMP-OTDR-203SC Konnektör (UPC için)
TMP-OTDR-204SC Konnektör (APC için)
TMP-OTDR-205OPM SC Adaptör
TMP-OTDR-206OPM FC Adaptör
TMP-OTDR-207OPM ST Adaptör
TMP-OTDR-302Araç Adaptörü
TMP-OTDR-303Soft Taşıma Çantası
TMP-OTDR-304USB Veri Kablosu (OTDR için)
TMP-OTDR-305RS-232 Kablosu
TMP-OTDR-306NiMH Batarya (9.6V)
TMP-LC-001500m Üniversal Launch Kablosu

Dosya AdıTürDilSürümBoyutİndirme Linki
930XC-30P-Katalog-TR.pdfKatalogTürkçeSürüm 1.14.032 KB

İletişim Bilgileri

Halil Rıfat Paşa Mah. Yüzer Havuz Sok. No:8 D:24

34384 Okmeydanı / İstanbul – Türkiye

Cebeci Teleteks San. ve Tic. Ltd. Şti.

|

Tüm hakları saklıdır. © 2019